Privatumo politika

 

Siekiant pagerinti lankymąsi, naudojami slapukus (angl. cookies) – nedidelės tekstinės informacijos dalelės, kurios automatiškai sukuriamos naršant svetainėje ir yra saugomos kompiuteryje ar kitame galiniame įrenginyje. Slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti patogesnį naršymą svetainėje, teikti pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie mūsų svetainių naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti tiek svetainę, tiek ir teikiamas paslaugas. Jeigu nesutinkate, kad į Jūsų kompiuterį ar į kitą galinį įrenginį būtų įrašomi slapukai, galite pakeisti savo interneto naršyklės nustatymus ir išjungti visus slapukus arba įjungti / išjungti juos po vieną. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad kai kuriais atvejais tai gali sulėtinti naršymo internete spartą, apriboti tam tikrų interneto svetainių funkcijų veikimą arba blokuoti prieigą prie svetainės.

 


1.    Kas yra slapukas?

Slapukas – tai nedidelis duomenų failas, paprastai tekstinis - sudarytas iš raidžių ir skaičių, išsaugomas jūsų prietaise ir naudojamas svetainės, kad naršančiajam joje būtų siunčiama informacija į jo naršyklę ir įgalinanti šią naršyklę siųsti informaciją į pirminį tinklalapį (pavyzdžiui, seanso identifikacinį numerį, kalbos pasirinkimą ar datą). Slapukai, jų galiojimo metu,  įsimena informaciją apie tai, kad naršytojas lankėsi tam tikruose interneto svetainės tinklalapiuose arba apie tai, kad naršytojas vėliau pakartotinai lankėsi toje pačioje svetainėje.


2.    Kokius duomenis galime rinkti?

Savo svetainėje paprastai renkame:
-    Prisijungimo duomenys;
-    Duomenis, gautus naršant mūsų svetainėje (žiūrimi puslapiai, apsilankymo trukmė, ieškomi produktai ir kt.);
-    Naršyklės duomenys;
-    Naudoto įrenginio duomenys;
-    Vieta (tik šalis);


3.    Kokius slapukus deponuojame?

Deponuojame 2 slapukų kategorijas:

3.1    Būtini slapukai

Šie slapukai yra būtini Svetainės veikimui.
Nepriėmus šių slapukų, susijusios funkcijos nebegali būti naudojamos. Mes neprisiimame atsakomybės už gedimus, susijusius su slapukų išjungimu.

 

Slapuko pavadinimas Tikslas Galiojimo laikas
tartaucitron Šis slapukas renka sutikimą arba atsisakymą naudoti slapukus. 12 mėnesių
XSRF-TOKEN Šis slapukas apsaugo svetainę nuo klastojimo atakų. 2 valandos
naos_session Šis slapukas leidžia svetainei identifikuoti svetainės naudotojų seansą. 2 valandos


3.2    Srauto slapukai ir našumo slapukai

Šie slapukai leidžia suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su Svetaine, leidžia mums matyti lankomiausią turinį ir pan., ir taip pagerinti svetainės veikimą bei patogumą.
jei nepriimsite šių slapukų, mes negalėsime stebėti svetainės veikimo.

 

 

Slapuko pavadinimas Tikslas Galiojimo laikas
_ga Šis slapukas išsaugo identifikacinius numerius, leidžiančius atskirti lankyojus Google Analytics programoje. Jis leidžia fiksuoti tą patį lankytoją daugelį kartų apsilankantį per tam tikrą laiką toje svetainėje. 13 mėnesių
_gat Šis slapukas, kurį sukūrė Google Analytics, leidžia stebėti užklausų į savo serverius greitį. Šis slapukas leidžia mums nustatyti tobulinimo sritis mūsų svetainėje. 13 mėnesių
_gid Šis slapukas reikalingas, kad „Google Analytics“ veiktų duomenims matuoti susijusių su mūsų svetainės naudojimu. 13 mėnesių


4.    Slapukų valdymas

Savo naršyklės nustatymų  pagalba jūs galite kontroliuoti slapukus.  Jei daugumos žiniatinklio naršyklių parametrų nustatymai yra numatytieji ir priima slapukus, jūs turite galimybę, jei pageidaujate, priimti visus slapukus arba sistemingai juos atmesti, arba pasirinkti tuos, kuriuos priimate. Jūs galite taip pat nustatyti savo naršyklės parametrus taip, kad kiekvienu atveju priimtumėte arba atmestumėte slapukus iki jų įrašymo į jūsų prietaisą. Jūs taip pat galite naršyklės pagalba periodiškai pašalinti slapukus iš jūsų prietaiso.  
Slapukų ar panašių technologijų naudojimas trečiųjų šalių interneto svetainių, publikuojančių reklaminio turinio skelbimus, priklauso jų pačių slapukų konfidencialumo politikai.
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija siūlo nemokamai parsisiųsti slapukų valdymo programinę įrangą savo interneto svetainėje. Norėdami sužinoti plačiau apie tai, prisijunkite adresu:  https://www.ada.lt/.
 

Slapukų valdymui ir jūsų pasirinkčių nustatymui, kiekvienos naršyklės konfigūravimas yra skirtingas. Jūsų naršyklės pagalbos meniu laukelyje rasite šios konfigūracijos aprašymą, leisiantį jums sužinoti kaip keisti savo pageidavimus dėl slapukų.

Vis tik, informuojame, kad nustačius naršyklės parametrus, kad slapukai būtų atmesti, tam tikros interneto svetainės funkcijos, tinklalapiai ar erdvės jums taps nebeprieinami ir dėl to nebus atsakingas svetainės leidėjas.